Само Илия Станков не стигна за успех срещу Черноморец

Без Хриси Димитров плевенчани бяха надиграни като гости в Бургас

Ако Хриси бе играл, може би резултатът щеше да е друг, сн. интернет

Страницата подготви Николай ИВАНОВ

Илия Станков реализира 31 точки за Спартак при гостуването на Черноморец (Бургас), но те се оказаха недостатъчни за крайния успех. Плевенчани отстъпиха с 82:95 (24:20; 19:27; 19:27; 20:21) и останаха на последното място в Националната баскетболна лига. Треньорът Тихомир Милев не можеше да разчита на контузения капитан Хриси Димитров, което се оказа решаващо. Самата среща започна обнадеждаващо за Спартак. През първите минута и половина на срещата двата отбора направиха по няколко бързи стрелби като плевенчани поведоха с 6:3. Последваха нови силни атаки за гостите, които им осигуриха 6 точки аванс - 12:6. Едва тогава се събуди и гигантът на бургазлии Прийст Лодърдейл, който с няколко коша намали разликата на 5 точки - 15:10. Спартаковци обаче не се стъписаха и благодарение на точната ръка на Илия Станков бързо направиха преднината си двуцифрена - 21:10. Домакините успяха да намалят изоставането си след първите 10 минути на 4 точки - 20:24, благодарение на Лодърдейл, за когото плевенските баскетболисти така и не успяха да намерят противодействие. Гостите заложиха на далечната стрелба, която им помогна да поддържат двуцифрена преднина. В средата на втората четвърт домакините се събудиха. Те направиха серия 11:1 и застигнаха съперника си - 31:31. В оставащите до почивката минути Черноморец показа по-добра игра и на полувремето вече водеше в резултата - 47:43. Третата четвърт бе изцяло за домакините. Те заиграха по-активно в защита срещу Станков и бързо натрупаха аванс. В тези минути пролича отсъствието на Хриси Димитров. Евентуално негово присъствие на терена можеше да даде друг развой на срещата. Преди заключителните 10 минути авансът на домакините стана двуцифрен - 74:62. В началото на последните 10 минути спартаковци опитваха всичко възможно да стопят изоставането си, но не успя да се справи с високия Прийст Лодърдейл, който бе истински господар под двата коша. До края на мача не се случи нищо изненадващо и сирената прозвуча при 95:82. Загубата остави Спартак на последното място в класирането. В следващия кръг плевенчани са домакини на Левски, срещата е на 27ноември (събота) от 18 часа в зала Балканстрой. Срещу Черноморец Спартак игра в състав:

Станков - 31; Дяковски - 15; Трайков - 14; Тодоров - 6; Софрониев - 2 (Георгиев - 3; Острев - 7; М. Димитров - 2; П. Христов - 2)

ФУТБОЛ

Спартак 1919 завърши полусезона с победа

Футболният Спартак 1919 завърши есенния полусезон с победа след успех с 2:0 при гостуването си на Левски (гр. Левски). Плевенските футболисти имаха пълно превъзходство почти през цялата среща, независимо че и двете попадения паднаха в последните 15 минути. Срещата започна с по-добра игра на плевенчани и още в 5-ата минута Георгиев вкара гол, който бе отменен от главния съдия заради напускане на топката при центрирането. Веднъж и Рудашки до почивката се оказа на стрелкова позиция, но пропусна сам срещу вратаря. Основната разлика между двата отбора дойде от степента на физическата им подготовка. Момчетата на Красимир Бислимов наложиха по-високо темпо, което не бе по силите на домакините. Те отпаднаха физически и въпрос на време бе головете да паднат. И двете попадения реализира Мартин Велев, който в предишните срещи се отличи с непростими пропуски. И двата гола дойдоха след бързи контраатаки, но в тази среща нападателят бе концентриран в завършващия удар и реализира в 75 и 90 минути. С този си успех отборът на Спартак се изкачи няколко места в класирането. Зимуването ще бъде по-спокойно, но предстои много работа. Наставникът Краси Бислимов обяви, че ще търси среща с клубното ръководство, за да знае с какви средства за селекция ще разполага. А тя е наложителна, ако ще се преследват по-високи цели от запазване на мястото в групата.

Спартак завърши полусезона както го започна - с две поредни победи. Тези 6 точки не трябва да успокояват, а трябва да дадат време за трезв анализ и поправяне на допуснатите грешки през есента.

Съставите на двата отбора:

Левски: Николай Николов, Ангелов, Богдан Георгиев, Евтимов - капитан, Дянков (77 - Ангелов), Василев (50 - Миленов), Борисов, Атанасов (70 - Кръстев), Емилов, Станчев, Съботинов.

Спартак: Николай Христов - капитан, Радослав Иванов, Кръстев, Борислав Иванов, Тодоров, Николов, Георги Георгиев (31 - Чанов), Антонов (74 - Михайлов), Младенов (58 - Велев), Рудашки, Стефан Христов.

ВОЛЕЙБОЛ

Жените изпуснаха Славия в София

Битката край мрежата бе точка за точка, сн. интернет

Волейболистките на плевенския Спартак 96 загубиха в София от местния Славия с 2:3 в мач от 3-тия кръг на женското първенство. Невероятните обрати превърнаха двубоя в същински трилър. В тайбрека момичетата на Виолета Антонова на три пъти бяха на прага на успеха, но пропиляха шансовете си. Срещата започна лошо за плевенския тим. Поредицата от грешки принуди старши треньорката Виолета Антонова да поиска почивка при 0:5, но очакваната промяна не дойде. На първото техническо прекъсване плевенчанки имаха само 2 точки, на второто добавиха още толкова, а до края на гейма събраха 10. Втората част започна по-оспорвано. На първата пауза домакините имаха аванс от 8:4. Наставленията на Антонова дадоха желания резултат и възпитаничките й настигнаха славистките при 16:14. Малко след това волейболистките на Спартак 96 поведоха - 18:17. От този момент до края битката бе точка за точка. По-хладнокръвни обаче се оказаха гостенките. Точка на гейма сложи Полина Иванова, завършвайки успешно атака и 25:23 за Спартак.

В третата част столичанки прегазиха нашите с 25:8. Четвъртият гейм също бе оспорван и напрегнат до последната точка. Спечелиха го плевенчанки с 25:23. В началото на тайбрека оспорваната битка продължи. Славия обаче взе преднина, но плевенчанки ги застигнаха при 14:14. Тук нервите на гостенките не издържаха и в крайна сметка столичният тим спечели с 20:18, а от там и мача с 3:2 гейма.

БРИДЖ

Три наши двойки в челото

В най-стария турнир в България по спортен бридж "Габи", проведен в Плевен, участваха над 70 състезатели от цялата страна. На 31-та надпревара плевенските представители спазиха традицията да играят силно и три двойки влязоха в челната шестица.Турнирът бе спечелен от двойката Иван Нанев - Николай Керемедчиев (София) с изключително високия резултат от 72%. Ето и призовата шестица:

Иван Нанев - Николай Кермедчиев - София - 72%

Едуард Малхасян - Лъчезар Пейчев - Кюстендил - 62%

Слави Алексиев - Златозар Сариев - Плевен - 61%

Калин Караиванов - Стефан Скорчев - Варна - 61%

Олег Петракиев - Вене Венев - Плевен - 58%

Румен Маринчев - Мариус Маринов - Плевен - 58%

В отборния турнир взеха участие 14 отбора. Те играха "Датска система" в 11 кръга по 8 дона. Победата спечели отборът на Интер с 200 точки от 275 възможни. Техни най-сериозни опоненти бяха отборите на Соло (Ловеч) и Найтингейл (Плевен).

КАРАТЕ

Клубът на Кирниколова закри годината с турнир

Плевенският карате клуб Спартак проведе последният си за календарната година турнир за своите състезатели от 6 до 11-годишна възраст. Надпреварата е за Купа Спартак - Плевен, и се провежда за трета поредна година. Всички деца участваха в двете състезателни дисциплини-ката и кумите, индивидуално. Най-добро класиране на ката при момчетата направиха Тодор Тодоров, Габи Атанасов и Марк Томов, Драгомир Василев и Борислав Начев. При момичетата в същата дисциплина купата грабна Адриана Партовска, а при по-малките шампионка стана Мирела Йолова. Второто място спечели Екатерина Ядкова, а бронзовите медали останаха за Петя Николова и Ива Кръстева.

В дисциплината кумите емоциите бяха повече. Там децата бяха разделени на 5 групи. При най-малките шампион стана Данаил Шенгаров. При 8 - 9 годишните купата завоюва Емил Костадинов. При следващата група - 10 - 11 годишни момичета, Адриана Партовска стана отново шампионка, а нейни подгласнички Ива Кръстева, Екатерина Ядкова и Петя Николова. При 10 - 11 год. момчета (лека категория) купата грабна отново балканският шампион за 2010 г.Тодор Тодоров. В последната група тежка категория призовите места заеха Светослав Спиров, Красимир Георгиев, Георги Стайков, Дамян Минков и Лъчезар Цанев. С по две купи от състезанието са Адриана Партовска и Тодор Тодоров. От клуба организират тържествено награждаване на 10-те най-добри състезатели за 2010 г. на 26 ноември.

Източна група, 11 кръг

Отборът на Коиловци бе изваден от състава на Източната Б ОФГ за системно неявяване на мачове за първенство. Досегашните резултати на отбора се анулират.

1. Борба 10 /Шияково/ 39:7 26

2. Сторгозия /Плевен/ 40:10 24

3. Градище 24:7 21

4. Славия /Новачене/ 25:15 18

5. Космос /Гривица/ 18:19 16

6. Ботев /Трънчовица/ 20:19 13

7. Ботев /Вълчитрън/ 20:17 12

8. Космос /Каменец/ 13:26 11