ФУТБОЛ

Спартак се завърна с петица от гостуването си във Видин

Възпитаниците на Красимир Бислимов срещат Локо (Др.) в неделя

Красимир Бислимов, сн. архивСтраницата подготви Николай ИВАНОВ

Футболният Спартак отнесе цели пет гола при гостуването си на Бдин (Видин). Възпитаниците на Красимир Бислимов въобще не влязоха в час за всичките 90 минути и закономерно загубиха с катастрофалното 5:1. След двете поредни равенства, особено срещу лидера в групата Ботев (Козлодуй), футболистите като че ли много бързо вирнаха носове. И приземяването дойде точно навреме. Премеждията за отбора започнаха още при самото тръгване, което закъсня с повече от час. Това наложи играчите от рейса да скачат направо на терена за загрявка. Дори самата среща започна с десетминутно закъснение. Опитният съперник само това и чакаше. Едно полувреме бе достатъчно на Бдин да вкара 4 гола и да убие всякаква интрига в срещата. Второто полувреме се доигра на ходом, като домакините дори успяха да вкарат и пети гол. Почетното попадение за Спартак реализира Светослав Кръстев в 84 мин. след центриране от пряк свободен удар.

"Това бе най-слабият ни мач, откакто съм начело на отбора - сподели наставникът Красимир Бислимов. - Вярно е, че играхме срещу силен отбор, в който почти всички футболисти имат стаж в професионалния футбол, но и ние не показахме нашата си игра. Като че ли някои футболисти бяха отписали тази среща предварително още през седмицата и не подходиха с нужната сериозност. Това е недопустимо и ще вземем нужните мерки. Не трябва да се оправдаваме с транспорта, но започнахме мача без да сме загрели добре. Може би и заради това само за 20 минути получихме два гола. В защита играхме хаотично и неорганизирано, откъдето дойдоха и проблемите ни."

В неделя - 14 ноември, на Спартак предстои домакинство на абсолютния аутсайдер Локомотив (Дряново). Срещата е на градския стадион "Плевен" от 14 часа. През тази седмица тренировките протекоха доста по-стегнато и мобилизирано в сравнение с предната. На всяко занимание Краси Бислимов говори на своите футболисти да не подценяват противника. Единствено високото самочувствие и тоталното подценяване може да попречи на Спартак в неделя.

Срещу Бдин Спартак игра в състав:

Николай Христов, Карабакъров, Кръстев, Михайлов, Тодоров, Николов, Георгиев (46 - Велев), Антонов (86 - Б. Иванов), Стефан Христов, Младенов (46 - Петров), Рудашки.

Бокс

Валентин Николов №1 сред подрастващите

Двукратният световен боксов шампион при професионалистите Александър Владимиров е на път да намери своя наследник. Само за две години след създаване на боксов клуб Мизия 80 от Владимиров там започнаха да произвеждат шампиони. На провелия се в Благоевград турнир за купа България по бокс за юноши до 16 год. Валентин Николов от БК Мизия 80 спечели златото в кат. до 80 кг по безапелационен начин.

Благодарение на ценните съвети от ъгъла на Сашко Владимиров, Николов не даде никакъв шанс на своите противници. На финала той срещна състезател от Габрово, който има във визитката си и участие на европейско първенство.

Това не смути Вальо, който отказа своя противник още във втория рунд.

Всички победи бяха постигнати с технична игра и финес, както го правеше преди време и Владимиров.

Повече от 140 боксьори се качиха на ринга в Благоевград и не случайно Валентин Николов бе избран единодушно за най-добър на турнира.

"Златото напълно приляга на Валентин - сподели неговият треньор Александър Владимиров. - Той тренира при нас от две години и показва голям талант. Победите ги извоюва с голяма лекота. Спазва стриктно тактическите указания, което е много важно в нашия спорт. За тези две години Валентин Николов израстна много. В Благоевград специалистите с интерес следяха неговите срещи. Определянето му за най-добър боксьор е напълно заслужено. Запомнете неговото име. В него има голямо бъдеще ако продължи да тренира със същото усърдие както досега."

От същия турнир в Благоевград другият плевенски отбор Спартак се завърна със сребърен медал. Той стана притежание на Ивайло Испиров в кат. до 42 кг. На полуфинала плевенчанинът надигра убедително съперника си от Ямбол, а в директния спор за златото отстъпи на противника си от БК Юнайтедспорт - Пловдив.

Карате

Петромакс с 16 медала от Правец

Плевенският КБИ Петромакс се завърна с 16 медала от националното първенство по джу джицу за всички възрастови групи, което се проведе в Правец. Плевенските каратеки спечелиха 7 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала. Два сребърни медала донесоха Александра Митева и партньорът й Станислав Георгиев на смесени двойки и Маргарит Попов и Ивайло Диков при мъжете.

Титлите за КБИ Петромакс извоюваха в системата файфинг в категория до 46 кг - деца младша възраст, Изабел Кръстева и Георги Ценов. Виктор Маджов е златен медалист в категория до 30 кг. Виктория Росева (деца младша възраст) стана шампионка в категория над 46 кг, Елиза Гешева - деца старша възраст, е шампионка в категория над 57 кг. Габриела Александрова спечели златото в категория над 70 кг при жените, а Станислав Георгиев е шампион в категория до 60 кг при юношите.

Спортен бридж

Шест отбора в държавното

На 6 ноември в Бридж-клуб "Плевен"( р-т "Копитото") се състоя квалификационен отборен турнир по спортен бридж. Турнирът бе първи етап от Държавното отборно първенство 2010 - 2011 г. В него взеха участие 6 отбора от Северна България. Те играха по системата всеки срещу всеки, като всеки мач се състоеше от 20 дона. Главен съдия на турнира бе Атанас Георгиев. След много оспорвана борба на първо място с 99 точки от 125 възможни се класира отборът на Найтинтейл (Плевен). На второ място с 83 точки е другият плевенски отбор Бенковски.Трети със 73 точки остана отборът на Велико Търново. Тези три отбора продължават борбата в следващия етап, който ще се състои от 17 до 19 декември във Варна. Там ще се състезават 12 отбора, като първите два се класират за А група.

Баскетбол

Слаба стрелба от наказателни удари провали плевенчани

Четвърта поредна загуба допуснаха баскетболистите на Спартак. В своята зала "Балканстрой" те отстъпиха със 74:81 (16:18; 16:27; 21:17; 21:19) на Балкан (Ботевград) и продължават без победа в националната баскетболна лига. Плевенчани играха добре, но в заключителните минути, когато разликата бе само 1 - 2 точки, баскетболистите ни направиха непростими пропуски от линията за наказателни удари, което им коства загубата.

Срещата започна добре за домакините, те поведоха с 5:0. Гостите също вкараха 6 безответни точки и на свой ред поведоха. До края на първата четвърт срещата бе равностойна, като нито един от двата състава не успя да натрупа разлика. В 16 мин. Спартак поведе с 32:28, когато Хриси Димитров и Станков вкараха. До почивката обаче Балкан направи уникален обрат, като вкара 17 последователни точки и на полувремето водеше с цели 13 точки - 45:32. Това бе и най-голямата разлика за някой от двата отбора. Изоставането не смути плевенските баскетболисти. Дяковски вкара тройка и изоставането бе сведено до 6 точки. В началото на последната четвърт Спартак се вдигна в атака. Подкрепяни от своите фенове, плевенчани намалиха пасива си до две точки - 67:69. Две минути и половина преди края разликата бе само точка за гостите от Балкан - 77:78, но точно в тези заключителни минути изневери мерникът на Спартак от линията за наказателни удари, което се оказа фатално.

В следващия кръг Спартак гостува в Самоков на Рилски спортист в търсене на първата си победа за сезона.