СЕДМИЧНИК ЗА НОВИНИ, АНАЛИЗИ, КОМЕНТАРИ И ОЩЕ НЕЩО...

СПОРТ

Брой 37 (1 - 7 ноември 2013 г.)

Футбол

Партизан (Ч. бр.) игра само 41 минути дерби с Ботев (Луковит), съдията прекрати мача

Съдбата на двубоя неизвестна до решение на Зоналния съвет на БФС

Страницата подготви: Николай Иванов

Само 41 минути продължи съседското дерби между Ботев (Луковит) и Партизан (Червен бряг) за първенство на Северозападната В група. Още преди самия двубой имаше неяснота къде да се състои поради наказание на Ботев. В крайна сметка за място на сблъсъка бе определен град Левски, но дерби имаше само 41 минути. Срещата бе прекратена от главния съдия Станислав Ставров, който даде знак за край на двубоя под недоумяващите погледи на футболисти, ръководители и фенове. До фаталната 41 мин. резултата бе 2:0 за тима от Луковит.

Срещата, играна в гр. Левски, започна отлично за символичните домакини, които поведоха в резултата още във втората минута. След неразбирателство в защитата на Партизан играч на Ботев прехвърли Николай Христов за 1:0. След гола двата тима разиграваха топката в пространството между двете наказателни полета и рядко стигаха до опасни ситуации. В 9-та минута Кирил Вълов можеше да изравни, след като получи топката пред полето на Ботев, обърна се и стреля мощно под напречната греда, но вратарят на изби в корнер. В 28-та минута Цветан Петров центрира от фаул, Петьо Славчев стреля с глава, но след рикошет в главата на бранител топката премина на сантиметри над гредата, излизайки в нов ъглов удар. Само минута по-късно отново Славчев бе близо до гола, след като засече с глава ново центриране в наказателното поле на Ботев. И този път вратарят на символичните домакини бе на мястото си, плонжира и улови топката.

Кулминацията започна в 38-та минута. Тимът от Луковит проведе многоходова атака по левия фланг, топката бе подадена пред наказателното поле на гостите, където централният бранител на Партизан Върбанов гардира добре, но бе повален с нарушение отзад. Вместо фаул, съдията, който се намираше на по-малко от 2 метра от ситуацията, даде знак играта да продължи и играчите от Луковит отбелязаха втори гол. Гостите наобиколиха рефера и след продължително оспорване на съдийското решение Върбанов получи червен картон и бе отстранен от игра. След подновяването на играта голмайсторът на групата Стефан Христов извърши нарушение в центъра на терена, за което също бе декориран в червено.

Играчите на Партизан се опитаха да напуснат терена, протестирайки срещу решенията на съдията, но бяха спрени от ръководството на отбора. Вълов, който получи травма в глезена при друго неотсъдено нарушение от главния съдия, потърси лекарска помощ на тъч линията, а след неколкоминутно размишляване реферът отведе двата отбора до мястото на фаула, извършен от Стефан Христов, и даде край на мача.

До редакционното приключване на броя нямаше официално решение на Зоналния съвет (ЗС) на БФС относно съдбата на двубоя. Символичните домакини от Луковит претендират за служебна победа с 5:0, докато от Червен бряг искат преиграване на срещата поради формално нарушение на правилата. От ЗС са изискали запис на срещата, според който трябва да се установи колко души са напуснали терена и имало ли е момент, в който Партизан е останал с по-малко от 7 състезатели на игрището, както е по правилник.

От доклада на главния съдия Станислав Ставров (в средата) зависи крайният резултат на срещата Партизан - Ботев

Спартак взе 3 точки на ходом

Плевенският Спартак прибави 3 точки към актива си след рутинна победа с 2:0 над Ком (Берковица) в среща от 11-ия кръг на Северозападна В аматьорска футболна група. Успехът бе очакван, но не дойде лесно. Домакините вероятно бяха подценили съперника. Те започнаха устремно и с бързи атаки по крилата. Плевенчани вкараха ранен гол, който също допринесе за тоталното успокоение. В 11-ата минута Милен Тодоров проби отляво, центрира и дежурният голмайстор на тима Любомир Тодоров с глава насочи топката в мрежата зад Стефанов. Освен попадението пасив гостите загубиха и един от лидерите си Мартин Керчев, който още в 6-ата минута получи разтежение и напусна терена. Голът преднина като че ли даде излишно спокойствие на плевенските футболисти. Те решиха, че срещата е свършила и бяха близо до изпускане на питомното. Влезлият като резерва Бисер Ефремов бе близо до изравняването. В 22-ата минута той не успя да се възползва от грешка на плевенската защита и бе изпреварен от вратаря Васил Тодоров. В 34-та отбраната на Спартак допусна нова грешка. Тя изпусна най-добрия реализатор на Ком - Цветелин Добричов, но вратаря Васил Тодоров излезе съобразително и овладя топката пред наказателното поле, изпреварвайки нападателя. След почивката спартаковци взеха инициативата. Те диктуваха темпото и владееха трайно топката. Крайното 2:0 оформи Миленов в 90-ата минута след бърза контраатака.

Спечелихме рутинно мача, но на моменти изпускахме инициативата - сподели след срещата наставникът на плевенчани Бойко Цветков. - Положенията пред нашата врата дойдоха след наши грешки. По време на тренировки се стремим подобни подаръци да бъдат сведени до минимум. Ние сме млад отбор и в движение отстраняваме пропуските си.

В следващия кръг Спартак гостува на Партизан (Червен бряг) в дербито на групата. Между двата състава има закачка за надмощие и срещата се очаква със сериозен интерес. Двата състава вече изиграха един мач помежду си - за купата на Аматьорската лига, който бе спечелен от Партизан с 4:1.

Спартак игра в състав: Васил Тодоров, Васил Бънов, Атанас Атанасов, Мариян Симеонов, Милен Тодоров (66 - Ахмед Карабакъров), Тихомир Тодоров, Теодор Михайлов (85 - Светлин Златарев), Йоан Петков, Венцислав Миленов, Любомир Тодоров, Ивайло Дангуров (60 - Даниел Цветков).

КАРАТЕ

Успехи на Петромакс в Хасково

Плевенските каратеки, сн. Ани Антонова

Каратеките от Клуб за бойни изкуства Петромакс в Плевен завоюваха 4 златни, 6 сребърни и 2 бронзови титли в Хасково от състезанието за националната купа по карате за деца и младша възраст. В надпреварата мериха сили 230 състезатели от 23 клуба от страната. Успехите на каратеките от Петромакс класираха клуба на 4-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. Отлично индивидуално представяне направиха Ивет Горанова, Теодор Димитров, Дара Ганчева, Станислав Цанов, Валентин Сачански, Максим Христов, Даниел и Християн Теневи, Йоанна Иванова. Отлично се представи и отборът на клуба при дисциплина ката отборно, където Ивет Горанова, Дара Ганчева и Йоанна Иванова грабнаха вицешампионска титла и се окичиха със сребърни медали.

СКОКОВЕ НА БАТУТ

Двама наши участват на световното

Антоан Ван и Александър Стефанов

Състезателите на плевенския клуб по скокове на батут Спартак Антоан Чинг Ван и Александър Стефанов са включени в националния отбор на България за предстоящото световно първенство за мъже, жени, юноши и девойки в столичната зала Армеец от 4 до 17 ноември. Ще участват състезатели от над 50 държави. Антоан Ван ще се състезава във възрастовата група 17 - 18 годишни индивидуално и на синхрон, заедно със своя дългогодишен партньор Георги Илиев от Ямбол. Александър Стефанов ще се пусне в групата на 11 - 12 годишните, също индивидуално и на синхрон.

Според треньора на двамата плевенчани Тони Русев включването на Александър и Антоан е сериозен престиж за клуба. Конкуренцията ще бъде жестока. И двамата имат сили да влязат във финалната шестица, което ще бъде сериозен успех. По-големи са шансовете на двамата при синхрона, където те дори имат сили за медал, заяви Тони Русев.

ВОЛЕЙБОЛ

Плевенчанки отново без спечелен гейм

Втора домакинска загуба допуснаха волейболистките на Спартак за първенство на Националната волейболна лига при дамите. Възпитаничките на Виолета Антонова отстъпиха с 0:3 на гостуващия им Казанлък Волей. Срещата бе от втория кръг на женския национален шампионат. Плевенчанки бяха подкрепяни от солидна част фенове, но не успяха да вземат дори гейм от опитните си съпернички. Селекцията на треньора Петър Дочев взе инициативата още от самото начало и до края на я изпусна. Първата част завърши 25:19 за Казанлък. Във втория гейм плевенчанки приключиха с точка повече от първия. Краят на третата последна част дойде при същия резултат като първата - 25:19 за розите. В нито един от геймовете Спартак не успя да създаде поне моментна интрига. Това е втора домакинска загуба за момичетата на Виолета Антонова в първенството, след като преди седмица пак вкъщи и със същия резултат ги надви столичният Левски Волей. Двете поражения отредиха на девическия тим от Плевен предпоследното място в класирането.

Трънчовица- почива

Заб: Отборът на Асеновци бе изваден от групата. Всички резултати на отбора до момента са анулирани. Следващите съперници на Асеновци по програма ще почиват.