СПОРТ

БОКС

Румен Мотовски без конкуренция

Плевенчанинът спечели златото на турнира за купа България

Безспорният номер 1 при боксьорите на Спартак (Плевен) Румен Мотовски спечели по безапелационен начин първото място в кат. до 75 кг в турнира за купа България. Надпреварата се проведе в град Пазарджик, като в нея взеха участие близо 125 състезатели от 28 клуба в страната. Румен Мотовски бе с класи над съперниците си. Още на четвъртфиналите неговият съперник от столичния клуб Капитан Петко войвода устиска по-малко от минута на тежките и точни удари на Румен. На полуфиналите Мотовски трябваше да играе срещу съперник от Левски. Противникът му обаче реши, че няма смисъл да рискува здравето си и въобще не се качи на ринга. В битка за златото нашият съгражданин се изправи срещу опонент от ЦСКА. Още преди да е минала и минута плевенчанинът пласира силно и точно кроше, което прати в нокаут неговия съперник. По този начин, без да допусне съперниците да му вземат точка и без да е изиграл цял рунд, Румен Мотовски спечели златото в категорията си.

Другият плевенски представител Георги Огнянов стигна до бронзовия медал в кат. до 52 кг. Само три точки пък не достигнаха на Спартак (Плевен) да влезе в призовата тройка на отборното класиране. Първи стана тимът на НСА, следван от Левски и ЦСКА, а за плевенчани остана четвъртото място.

"Преди турнира направих кратка подготовка, но явно е била качествена - заяви след спечеленото злато Румен Мотовски. - Искам да благодаря на президента Борислав Георгиев за оказаната помощ и на треньора си Георги Тончев, който ме е отгледал от малко дете. Националният треньор Петър Лесов на няколко пъти ме вика в националния отбор, но на този етап няма да приема. Нещата в родния бокс са доста сложни в момента. Цари хаос и няма ясна стратегия за развитието му. Предпочитам да тренирам в родния си клуб, където имам отлични условия за подготовка."

ФУТБОЛ

Красимир Бислимов дебютира със загуба

Новият старши треньор на Спартак 1919 Красимир Бислимов започна със загуба начело на плевенчани. Неговите момчета отстъпиха с 1:3 при гостуването на Янтра, като само грешки в отбраната на Спартак са довели до поражението. Плевенчани дори поведоха в резултата след гол на Рудашки. Той реализира след заучено изпълнение на пряк свободен удар. В средата на първото полувреме домакините от Габрово стигнаха до равенството след точно отсъдена дузпа. След почивката и двете попадения на Янтра дойдоха с активната помощ на плевенската защита. "Играхме добре и не заслужавахме да загубим - сподели наставникът Красимир Бислимов. - Отборът ни е още млад и след поредицата загуби няма психика. Допускаме леки грешки в защита, които се наказват от опитен съперник."

Спартак ще има възможност да зарадва феновете си в неделя, когато приема от 16 часа Локомотив (Мездра).

Шияково и Гривица без домакинства

За почти цял месец феновете на футбола в плевенските села Шияково и Гривица няма да могат да гледат своите любимци. Заради публиките си двата състава са лишени от домакинство за по два мача. В Шияково местният тим завърши наравно 1:1 със Сторгозия, като публиката е влязла на терена. На същата среща играчите на Шияково Филип Бахов и Ангел Тозев са малтретирали главния съдия и единия от помощниците му и са лишени от състезателни права за по една година.

На мача Гривица - Коиловци също е имало проблеми с домакинската публика. Ръководството на гостуващия отбор е изпратило жалба до дисциплинарната комисия на ОС на БФС.

Каратеките на Петромакс комплексни победители

Възпитаниците на Русалин Русалинов спечелиха 9 медала, сн. Ани АнтоноваКаратеките на плевенския клуб по бойни изкуства Петромакс заеха първото масто в комплексното класиране на националното първенство за купа "Троян". Възпитаниците на сенсей Русалин Русалинов извоюваха 9 медала - 3 златни, 3 сребърни и 3 бронзови. В първенството мериха сили 13 карате клуба от цялата страна с общо 63 състезатели.

Гергана Витанова, която с лекота извоюва шампионската титла в дисциплината ката индивидуално, участва и в отборната надпревара. Тя и съотборничките й Десислава Найденова и Александра Митева завоюваха златото. Пламен Диков се пребори за шампионската титла на кумите индивидуално в кат. до 67 кг, като надделя над силни опоненти от КК Аида Нет Вадо Рю, КК Ипон, КК Левски-Спартак и ЦПКК. В същата категория бронзов медал заслужи възпитаникът на СУ "Георги Бенковски" Петър Тодоров. Неговият съученик Ивелин Петков извоюва вицешампионската титла в кат. до 75 кг на същата дисциплина. Ивелин загуби последната си среща на финала с една точка разлика.

Ивелина Владимирова от Петромакс на кумите индивидуално в кат. до 61 кг достигна до финала, където се размина за малко с първото място и остана втора. Момчил Томов се окичи с бронз на кумите индивидуално в кат. до 60 кг след трудни срещи с представители на КК Самурай, КК Шурикен и КК Ипон. В дисциплината кумите отборно мъжете на Петромакс станаха втори. Пламен Диков, Ивелин Петков, Петър Тодоров, Момчил Томов и Ивайло Петков загубиха драматично на финала.

Ивелина Владимирова, Габриела Александрова и Деница Панталеева се класираха трети на кумите отборно.

"Първенството беше повече от успешно за каратеките на КБИ Петромакс. Спечелената купа "Троян" е голямо признание за нас", сподели треньорката Десислава Лачовска.

Сега мъжете и жените се подготвят за световното първенство по карате в Белград, Сърбия, в края на този месец, а децата трескаво тренират за представянето на клуба в град Хасково.

Баскетболистите започват срещу шампиона Лукойл

В събота, 16 октомври, се подновява родният шампионат по баскетбол при мъжете. За 69-и път осем отбора се впускат в дълъг маратон към призовите места. Сред тях е и плевенският Спартак. Без гръмки имена, със скромна селекция, за първи път от няколко години Дарин Великов ще разчита само на български баскетболисти в състава си. По волята на жребия още в първия кръг плевенчани ще мерят сили с шампиона Лукойл Академик в тяхната зала. Цялата подготовка на плевенските баскетболисти протече в зала "Балканстрой", като бяха изиграни и три контролни срещи. След разменените победи с Черно море, в последната проверка Спартак отстъпи на Балкан (Ботевград) с 73:92. Двамата треньори дадоха шанс на всички свои баскетболисти да играят. В началните минути плевенчани поведоха, но след първите 10 минути гостите имаха две точки преднина - 23:25. До края на срещата Балкан увеличаваше аванса си и водеше непрекъснато.

"Резултатът не е от значение за нас - сподели наставникът на Спартак Дарин Великов. - Цифровото изражение на проверката не ме интересува. Личи си, че на нас ни липсва игрова практика. За последните 6 месеца сме изиграли едва три мача. Това дава отражение на начина ни на игра. Надявам се след няколко кръга от първенството да навлезем в ритъм и да подобрим представянето си. Радостната новина за плевенските фенове е картотекирането на Хрисимир Димитров, с уговорката, че при по-добра оферта няма да му се правят спънки".

Президент: Цветан Антов - 17.09.1964 г.

Старши треньор: Дарин Великов - 26.05.1958 г.

Помощник-треньор: Тихомир Милев - 04.10.1962 г.

Т&Шугър се впуска при жените

Плевенският хандбален клуб Т&Шугър ще направи своя дебют при жените в неделя. Само 5 години след своето създаване от клуба вече ще мерят сили с най-силните при нежния пол. В своя първи мач плевенчанки ще гостуват във Велико Търново на Етър 64. Преди този двубой плевенските момичета отскочиха до гръцкия град Драма, където изиграха две контроли с местния тим. Момичетата на Силвия Марковска спечелиха по убедителен начин и двете си срещи, с което подсказаха, че няма да са обречени в Българското първенство.

"Получиха се много полезни контроли - сподели Силвия Марковска. - Използвахме различни тактически варианти и радостното е, че се получиха. Момичетата изпълниха всички поставени задачи."

Съставът на ХК Т&С Шугар (Плевен):

Ани Бориславова (вратар), Вилияна Петрова (вратар), Емили Минева (вратар), Елизабет Оморегие, Мери Оморегие, Нели Каменополска, Инна Иванова, Ина Недялкова, Виолетка Димитрова, Ани Бориславова, Ралица Димитрова, Александра Антонова, Магдалена Тодорова.