СЕДМИЧНИК ЗА НОВИНИ, АНАЛИЗИ, КОМЕНТАРИ И ОЩЕ НЕЩО..."BG Север" - брой 31 (9 - 15 септември 2011 г.)

СПОРТ

Футбол

Спартак сложи тройка на Трявна

Футболистите на Спартак се раздават на тренировките и резултатите са налице, сн. АвторътСтраницата подготви Николай Иванов

Плевенчани решиха мача в своя полза още в началните 30 минути Без особено да се напрягат, футболистите на Спартак надиграха с категоричното 3:0 като гост Трявна и продължават с пълен актив в първенството на Северозападната "В" група. Плевенчани решиха мача в своя полза още в първите 30 минути, когато вкараха две попадения. Без да полагат усилия, още след първия съдийски сигнал, плевенчани показаха, че са с класа над съперника си. В 11-ата минута след атака по лявото крило последва центриране, което намери непокрит Цв. Петров и той необезпокояван откри головата сметка за Спартак. Малко по-късно Кунчев пропусна да накаже домакините за втори път. Това направи в 33-ата минута Велев, който бе изведен от дълбочина сам срещу вратаря и младокът не пропусна за 0:2. След това попадение спартаковци съвсем снижиха оборотите. Те внимаваха да не допуснат изненади пред своята врата, а в атака наблегнаха на технични изпълнения. Липсата на достоен съперник срещу себе си накара плевенските футболисти да не са концентрирани и да пропуснат нови голови положения чрез Кунчев, М. Тодоров, И. Иванов. В самия край все пак Рудашки оформи класическото 0:3 след самостоятелен пробив.

"Доволен съм от победата и показаната игра. И в тази среща след почивката допуснахме липса на концентрация, но след като нямат дразнител срещу себе си, момчетата се отпускат. В контролите срещу класните съперници играчите се раздават повече. Надявам се срещу по-стойностните отбори в групата да играем на ниво през всичките 90 минути", сподели наставникът Красимир Бислимов.

В следващия кръг Спартак е домакин на Балкан (Белоградчик). Срещата е на 11 септември от 17,00 часа на градския стадион "Плевен".

Срещу Трявна Спартак игра в състав: Николай Христов, Милчев, Ванков, Григоров (67 - Радослав Иванов), Милен Тодоров, Петков, Петров (82 - Янислав Иванов), Мартин Велев (52 - Ивайло Иванов), Шопов, Рудашки, Кунчев.

Отборите ни във В група затънаха

Три от плевенските отбори в Северозападната "В" група - на гр. Левски, Червен бряг и Ситомир (Никопол), закъсаха здраво още след първите три кръга на първенството в групата си. До този момент те нямат нито една спечелена точка, а съставът на Левски няма дори отбелязан гол.

Пет отбора от Плевенска област участват в третия ешелон, но очевидно три от тях ще водят люта битка за спасение. Плевенският Спартак е абсолютен фаворит за първото място, докато за Гигант (Белене) остава да трупа точки, за да не трепери до последния кръг, както бе през миналата година.

Първа загуба за юношите

Старшата възраст на Спартак по футбол допусна първа загуба в елитната група. Възпитаниците на Момчил Челестинов допуснаха домакинско поражение от столичния Левски с 2:4, като плевенчани се държаха достойно срещу елитния си съперник. И двете попадения за Спартак реализира Сергей Стефанов. Кулминацията на срещата бе, когато плевенските футболисти намалиха на 1:2, но веднага в следващата атака допуснаха трето попадение за съперника, което на практика реши срещата.

"Държахме се равностойно срещу отбор като Левски, който редовно играе в елитната група. Не заслужавахме да загубим. Само в първите 20 минути на три пъти излизахме сами срещу вратаря, но не успяхме да реализираме. Съперникът не ни превъзхождаше с нищо. Ключовият момент бе, когато намалихме за 1:2, но още докато се радвахме, получихме трето попадение, което на практика реши крайния резултат", сподели старши треньорът Момчил Челестинов.

ТЕНИС НА МАСА

СКТМ Тетрон се цели в призовите места

СКТМ Тетрон вече е готов за участието си в новия сезон. Наставникът Владимир Петков е готов със състава във всички възрастови групи. През другия месец започват първенствата и турнирите в отделните възрасти, като ще се разчита на 15 състезатели. Мъжкият тим е от шестима тенисисти. Наред със Стефан Милев и юношата Станислав Цонев към отбора са привлечени и още по-младите Милен Николов, Денислав Цветанов и Даниел Станчев. Завръща се и Шенол Ебазер. С този състав плевенският тим ще участва в шампионата на "А" група. Първият кръг е на 23 - 25 септември. Цонев пък ще премери сили и в индивидуалния мъжки шампионат.

"През миналия сезон Станислав Цонев достигна до втория кръг на сингъл и 5 - 8-о място на двойки. Надявам се сега да дублира класирането си при двойките, а на сингъл, ако премине поне още един кръг, ще е успех за него. Що се отнася до целта ни в "А" група, там ще преследваме 1 - 2 място. Имаме потенциал да я постигнем, особено след завръщането на Шенол Ебазер. Сторим ли го, ще получим възможност да играем квалификации за изкачване във Висшата лига", сподели треньорът Влади Петков.

При юношите СКТМ Тетрон ще заложи на Станислав Цонев, Милен Николов, Денислав Цветанов и Даниел Станчев. Те ще представят клуба в държавното отборно първенство и индивидуалната надпревара "Млад олимпиец". "Станислав има шансове да спечели първото място. Основните му конкуренти са двама юноши от Варна и Русе, но те са напълно преодолими. Останалите наши момчета са още малки, за да преследват върхови резултати. За тях ще е успех да влязат сред най-добрите 16. В отборното можем да вземем медал", разкрива амбициите на тима младият не по-малко амбициозен наставник.

Същите състезания очакват и кадетите на плевенския клуб. Честта му ще защитават Даниел Станчев, Георги Динински, Николай Дашев и Станислав Тодоров.