Спартак прегази и Ботев (Луковит) и се утвърди като едноличен водач

Момчетата на Бойко Цветков победиха като гости убедително с 3:0

Кристиян Григоров с удар под гредата вкара втория гол за Спартак, сн. авторът

Страницата подготви: Николай ИВАНОВ

Продължава наказателната акция на футболния Спартак (Плевен) по терените на Северозападната В група. В среща от четвъртия кръг на първенството в групата възпитаниците на Бойко Цветков разбиха с 3:0 като гост един от шлагерите на миналото първенство Ботев (Луковит). Първото полувреме протече сравнително равностойно с лек превес на Спартак. В 10-ата минута Стефан Христов пропусна първото положение за плевенчани, като остана сам срещу вратаря на Ботев, но стреля в аут. Подобен пропуск направи в 33-ата минута и Любчо Тодоров, който бе изведен диагонално срещу вратата на домакините, но на свой ред не успя да я уцели. Пет минути преди почивката отново Тодоров беше на върха на атаката на спартаковци, но силният му шут пред точката на дузпата изпрати топката в гредата на домакините. Ботев започна по-активно второто полувреме, като на два пъти Станислав Антонов трябваше да парира ударите на Денил Селимински и Милен Тонев. Спартак обаче отговори подобаващо. В 50-ата минута при контраатака Стефан Христов напредна отляво и центрира в наказателното поле, където централният бранител Петър Стоянов откри резултата с хубав удар с глава. Не бяха изминали и две-три минути и плевенчани успокоиха мача с ново попадение. Васил Шопов се измъкна сам срещу стража на Ботев, който го хвана за крака и главният съдия Илиян Маринов отсъди дузпа. Зад топката

застана другият централен защитник на гостите Кристиян Григоров, който с удар под гредата направи 2:0. В 82-ата минута Спартак довърши своя противник, като влезлият на мястото на Любомир Тодоров като резерва Венцислав Миленов получи хубава топка в наказателното поле на съперника, спря я на гърди и с премерен изстрел оформи класическата победа за своя тим - 3:0.

След този успех Спартак продължава с пълен точков актив в Северозападна В аматьорска футболна група. Отборът е и едноличен лидер с 4 точки аванс пред Видима-Раковски.

В следващия пети кръг плевенските футболисти ще бъдат домакини на Янтра (Габрово). Срещата ще се състои на стадион "Плевен" на 14 септември (неделя) от 17.00 часа.

КАРАТЕ

Ивет Горанова със злато от “Истанбул OPEN”

Победителката на върха на почетната стълбица, сн. Ани Антонова

Състезателката на плевенския КБИ Петромакс Ивет Горанова се завърна със златен медал от силен международен турнир по карате, който се проведе в турския град Истанбул. Надпреварата "Истанбул OPEN" бе за кадети и юноши, а Карате 1-Premier League - за мъже и жени. Участваха 58 държави с общо 600 състезатели.

Българският национален отбор, воден от вицепрезидента на БНФК и президент на КБИ Петромакс, Русалин Русалинов участва с 44 състезатели, от които 29 кадети, юноши и 15 мъже и жени. КБИ Петромакс участва с 6 състезатели.

В първия ден България извоюва 1 златен,1 сребърен и 1 бронзов медал. Златният медал донесе възпитаничката на Петромакс Ивет Горанова в категория 54 кг кадети след 5 убедителни победи. Златното момиче не допусна отбелязване на нито една оценка, показа класа и високо ниво. Във финала плевенчанката надигра с 4:0 представителка на домакините от Турция. Добро представяне направи и Станислав Цанов - ученик в СУ "Г. Бенковски" в Плевен в категория 57 кг кадети, който се класира на седмо място.

Габриела Горанова, Виктория Росева и Йоанна Иванова бяха отстранени от домакините от Турция, но демонстрираха добра игра и умения в спортното карате.

Сребърен медал завоюва Силвия Вангелова от Хасково КК Аида Нет Вадо Рю в категория 53 кг Juniori след спечелване на 3 срещи.

Във втория състезателен ден премериха сили мъже и жени в карате 1-Premier League. Наша представителка бе Гергана Витанова в дисциплината ката индивидуално.

Тя загуби първата си среща от представителка на Испания, която за съжаление на четвърт финала отпадна и за нашето момиче нямаше шанс да достигне до репешаж и да търси място сред медалите.

На 13 и 14 септември в Каварна ще се проведе Купа "Каварна" за деца, младша, старша възраст, мъже и жени. КБИ Петромакс ще участва с 6 състезатели. На същото място от 15 до 17 септември ще има и полицейско първенство, в което ще участват членове на КБИ Петромакс. Ангел Стефанов и Тихомир Ядков като състезатели и Станимир Недялков и Пламен Колев - като съдии.

Областта без отбори за купа България

Футболните отбори от Плевенска област няма да участват в тазгодишното издание на турнира за купата на България. В Областния съвет на БФС - Плевен, е получен отказ от всички клубове, които имат право да участват в надпреварата. Според програмата участващите в Северозападната В аматьорска футболна група - Спартак (Плевен), Партизан (Червен бряг), Ситомир (Никопол), Левски (Левски) и Ювентус (Малчика), както и някои от областната А група трябваше да определят плевенския победител, който да продължи в следващата фаза на турнира.

По регламент по един представител на четирите зони, администриращи В групите, се включва в надпреварата, заедно с професионалните отбори от А и Б групите. Фаворитът в тази компания Спартак е категоричен, че желае да хвърли всички сили единствено в първенството на В група, където целта му е първото място. Останалите тимове пък оправдават отказа си със свития си финансов бюджет. За сметка на това всички отбори от В група задължително трябва да участват в турнира за аматьорската лига. Срещите за нея в нашата област трябва да започнат да се играят през другата седмица.

ШАХМАТ

Наши юноши пети на държавно първенство

Юношите старша възраст на Спартак Плевен XXI (до 16 години) завършиха на пето място на Държавното отборно първенство по шахмат. Надпреварата се проведе в курорта "Златни пясъци". В нея взеха участие 9 отбора, които играха 5 кръга по "швейцарска система".

Плевенчани играха в състав: Владимир Върбанов, Момчил Банев, Владислав Василев и Стефан Йоанидис. Те бяха най-младият отбор на първенството и никой не ги слагаше в сметките. Тимът постигна 3 победи, една от които над ЦСКА, и 2 загуби. Нашите състезатели се класираха на пето място, а 12-годишният капитан на отбора Владимир Върбанов е с трети резултат на първа дъска с 2 победи, 2 равни срещи и една загуба. Шампион стана съставът на Локомотив (София).

Следващото състезание, в което ще участва Спартак Плевен XXI, е Държавно отборно първенство за жени, в което плевенчани са в А група. То ще се състои от 19 до 25 септември в курорта "Слънчев бряг".

Ботев (Козлодуй) - Павликени (Павликени) 0:0

Ком (Берковица) - Ситомир (Никопол) отложен заради бедственото положение в община Берковица