Спартак срази Трявна на ходом с 5:1

В следващия кръг на синьо-белите им предстои гостуване в гр. Левски

По време на двубоя гостите предимно се бранеха, сн. авторът

Страницата подготви: Николай Иванов

Отборът на Спартак (Плевен) разгроми с 5:1 гостуващия Трявна в среща от 21-вия кръг на Северозападната "В" група. Плевенските футболисти стигнаха до успеха почти на ходом, като още през първото полувреме синьо-белите решиха мача с три гола и през втората част само доиграваха двубоя. Срещу Трявна старши треньорът на Спартак Бойко Цветков излезе с доста променен състав. Почивка получиха титулярите Атанас Атанасов, Венцислав Миленов, както и вратарят Васил Тодоров. В игра не влезе и защитникът Теодор Михайлов, който беше наказан за този двубой.

Головата серия за домакините откри още в 3-ата минута централният нападател Любомир Тодоров, който получи хубав пас от своя брат Тихомир, навлезе в наказателното поле и с нисък техничен шут покрай вратаря направи 1:0. На практика това попадение лиши бързо срещата от интрига и логично оборотите от страна на плевенчани не бяха на нужното ниво. Гостите предимно се бранеха, като рядко поглеждаха към вратата на Антонов. В 37-ата минута бранителят Светослав Кръстев мушна втори гол за Спартак, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Йоан Петков.В продължението на първото полувреме спартаковци стигнаха до класически резултат, като след изпълнение от фаул, отсъден за спъване на Даниел Цветков,

водещият голмайстор на плевенчани Любчо Тодоров вкара второто си попадение в мача.За цяло първо полувреме Трявна стигна само веднъж до наказателното поле на Спартак, но Косев се засуети и топката му бе избита.

След почивката домакините заиграха още по-вяло, чакайки протоколните втори 45 минути да изтекат. Макар и на ходом, Спартак стигна до нови две попадения. В 67-ата минута се разписа Йоан Петков, който се възползва от груба грешка на вратаря на Трявна Йордан Йорданов и на празна врата вкара за 4:0. До края срещата се доиграваше, като двата отбора успяха да си разменят по един гол. Първо гостите реализираха почетното си попадение чрез Васил Андреев в 74-ата минута, който изпълни майсторски пряк свободен удар, отсъден за игра с ръка на Мариян Симеонов. Осем минути преди края Спартак направи 5:1, като след рейд на резервата Пламен Илиев защитник на Трявна в стремежа си да избие нацели собствената си врата след рикошет в крака на Даниел Цветков.

В следващия 22-ри кръг на Спартак предстои областно дерби, като плевенските футболисти ще трябва да гостуват на Левски 2007. Срещата ще се играе по програма на 13 април (неделя) от 17,00 часа.

Спартак игра в състав: Станислав Антонов, Лъчезар Кънчев, Мариян Симеонов, Светослав Кръстев (87 - Васил Михайлов), Владимир Русинов, Васил Шопов, Тихомир Тодоров (71 - Димитър Димитров), Йоан Петков, Альоша Илиев (60 - Пламен Илиев), Даниел Цветков, Любомир Тодоров.

Рибър би, но отпадна от Шампионската лига

Плевенският представител в Шампионската лига по футбол при аматьорите Рибър победи с 5:3 Х- клуб (Карлово), но отпадна от борбата след загуба с 2:6 в първата среща. Началото бе повече от обнадеждаващо за плевенчани. Още при първата си атака те вкараха за 1:0. Рибър продължи да доминира и до почивката резултатът вече бе 3:0. Устремът на домакините бе прекършен в началото на второто полувреме, когато неприятна контузия получи Пенко Симеонов, който трябваше да напусне принудително терена. Веднага гостите вкараха за 3:1 и се върнаха в мача. Плевенските футболисти се опитаха да заличат пасива си от първата среща, но след непрекъсната гонитба в резултата победата с 5:3 бе повече за престиж.

"Отпадаме с високо вдигната глава - сподели след срещата Пенко Симеонов. - Това бе дебютът ни в такова мащабно издание. Участието ни бе предимно за трупане на опит. Изживяхме много положителни емоции. Ще се пробваме в Шампионската лига и през следващата година".

БАСКЕТБОЛ

Плевенчани се укрепиха на седмото място

Цветослав Острев

Баскетболистите на Спартак (Плевен) победиха с 95:83 (23:23; 25:17; 21:22; 26:21) Берое (Ст. Загора) в директна битка за седмото място в Националната баскетболна лига. Това бе най-добрият мач от началото на годината за момчетата на Цветан Антов. В равностойния двубой домакините успяха да изиграят по няколко резултатни минути във втората и последната част, които им осигуриха крайния успех.

След този успех Спартак почти сигурно ще завърши на седмото място. Плевенчани имат точка повече от Берое, а и са с мач по-малко. Най-добър играч в двубоя стана гардът на Спартак Цветослав Острев, който записа дабъл-дабъл от 13 точки и 11 асистенции, към които добави 7 борби и 1 открадната топка. Росен Софрониев, макар че влезе като резерва, реализира 20 точки, от които 5 тройки от 7 опита. Американецът Джеймс Анакреон прибави 18 точки и 6 борби, а Веселин Георгиев се отчете със 17 точки и 6 асистенции. За гостите най-резултатен беше Омар Стронг, който наниза 24 точки.

Плеймейкърът на Спартак (Плевен) Цветослав Острев за трети път от началото на сезона попадна в идеалната петица на кръга след отличното му представяне срещу Берое. Гардът на плевенчани бе избран в Топ 5 след като във втори пореден мач успя да достигне до дабъл-дабъл - 13 точки и 11 асистенции, както и 7 борби и 1 открадната топка за коефициент 25. 175-сантиметровият баскетболист играе един от най-силните си сезони с екипа на Спартак. 28-годишният гард започна много добре настоящото първенство и през януари на два пъти попадна сред най-добрите пет на отделните кръгове. За съжаление в средата на сезона Острев получи неприятна контузия, която го остави за известно време извън игрището.

В следващите три кръга предстоят три поредни гостувания за тима на Цецо Антов. Последователно Спартак ще пътува до Ботевград, София и Самоков, а в последния кръг плевенчани ще приключат редовния сезон с домакинство на Черно море Порт (Варна).

ТЕНИС НА МАСА

26 победи за Тетрон от Млад олимпиец

Малките състезатели от плевенския клуб по тенис на маса Тетрон взеха участие във втория етап на националния турнир "Млад олимпиец" за момичета и момчета до 12 години, който се проведе във Варна. Общо 115 тенисисти - 67 момчета и 48 момичета, участваха в надпреварата. Треньорът на Тетрон Владимир Петков заложи на трима свои възпитаници. Те записаха общо 26 победи и 10 загуби.

При момичетата Катя Кунчева спечели 6 срещи и отстъпи на три от съперничките си. Тези показатели й отредиха 19-о място. Антоний Стефанов, който започна от квалификациите, записа 14 победи и 4 загуби, които го класираха на 15-о място.

Третият плевенски състезател Никола Андреев победи 6 пъти и загуби от трима противници. Той завърши на 19-о място.

"Катя и Никола се класираха за финалния турнир. Антоний няма да участва в него, защото не му достигат точки, поради отсъствието му в предишния кръг. Представянето на състезателите ни е задоволително, тъй като те имат да играят на същата възраст още един сезон. В него ще очакваме от тях челни класирания", коментира треньорът на плевенския тим Владимир Петков.

Финалният трети етап на националния турнир "Млад олимпиец" за момчета и момичета до 12 години ще се проведе в Пловдив на 31 май и 1 юни.

КАРАТЕ

Петромакс с 18 медала от Велико Търново

Плевенският клуб по бойни изкустваПетромакс участва с 25 състезатели и 3-ма съдии в първото национално първенство по карате за тази година, провело се на 5 и 6 април във Велико Търново. Плевенските състезатели извоюваха 18 призови класирания - 9 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала, с които поставиха клуба си на 3-то място в крайното комплексно класиране по медали.

Станислав Цанов стана шампион в категория до 57 кг в дисциплина кумите индивидуално. Съученичката му от Спортното училище Ивет Горанова извоюва шампионската титла в кат. до 54 кг. Мария-Магдалена Петрова стана шампион в кат. до 47 кг. В категория над 54 кг старша възраст финалът отново бе плевенски - шампион стана Габриела Горанова, а съотборничката й Виктория Росева се окичи със сребро. Йоанна Иванова - деца младша възраст, е златна медалистка в кат. над 50 кг в състезанието. Теодор Димитров грабна златния медал в кат. до 50 кг. Ивет Горанова стана шампион и в дисциплина ката индивидуално и това бе нейният втори златен медал. Гергана Витанова, която се готви за европейското първенство по карате тази година, стана отново национален шампион на ката индивидуално при жените. Девойките на КБИ Петромакс Виктория Росева, Ивет и Габриела Горанови грабнаха купата на отборната дисциплина ката и се окичиха със златни медали.

Александра Митева стъпи и на европейския връх

Състезателката на плевенския клуб по бойни изкуства Петромакс Александра Митева спечели европейската титла при девойките на европейското първенство по шотокан карате-до, което се проведе в унгарския град Егер. Нашата съгражданка грабна трофея в дисциплината кумите при 18 - 20 годишните. Общо шест медала, от които четири златни, спечелиха българските каратеки. Марина Чанг завоюва първото златно отличие за страната при 18-годишните в дисциплината ката. В категория до 20 години Росица Николова остана със среброто, а в същата възрастова група при младежите бронз спечели Светослав Бодуров. При смесените отбори мъже и жени нашият тим взе бронзов медал.

Още по-добре се представиха националите в дисциплината кумите, където трима българи станаха шампиони. Освен Александра Митева, златни отличия спечелиха още Светослав Бодуров, който заслужи втори медал за деня, достигайки до титлата във възрастовата група до 20 години, както и Александър Стоянов, триумфирал при 18 - 20 годишните.