"BG Север" - брой 10 (18 - 24 март 2011 г.)

Късен гол донесе втора поредна победа на плевенския Спартак

В областното дерби Ситомир надигра като домакин Гигант с 2:1

В поредица от мачове отборът на Спартак действа като екип, сн. авторът

Страницата подготви Николай ИВАНОВ

Втора поредна победа постигнаха футболистите на Спартак 1919 след подновяване на първенството в Северозападната "В" група. Като гости възпитаниците на Красимир Бислимов надиграха с минималното 1:0 Торпедо (Борован) и се придвижиха на осмото място във временното класиране. Срещата се игра на изключително тежък терен и освен трите точки радващото е, че нашите футболисти се отърваха от контузии. На тресавището в Борован техничните плевенчани загубиха голяма част от предимството си, но това не им попречи да диктуват играта. Головите положения бяха рядкост, но Спартак не допусна сериозни опасности пред своята врата. Единственото попадение за плевенчани реализира Кунчо Кунчев в 78-ата мин. след продължително разбъркване пред вратата на домакините. Рудашки и Ивайло Иванов пропуснаха от изгодни положения да направят успеха още по-убедителен. Едва в последните минути Торпедо се вдигна на стихиен щурм, за да стигне до точката, но стражът на Спартак Ники Христов (Пантерата) се намеси авторитетно и не позволи на топката да навести мрежата му.

"Въпреки двете поредни победи продължаваме да играем мач за мач. Просто бием, за да сме по-напред в класирането. Независимо от успеха, не сме се главозамаяли. Не искаме да си правим далечни сметки. Срещу Торпедо нямаше футбол. Ужасният терен не позволяваше да се играе такъв. Доволен съм, че момчетата показаха старание, дух и изпълниха указанията. Има единомислие и действаме в екип. Все още има някои пропуски, които ще оправяме в движение. Винаги ще се работи, за да изглеждаме по-добре. Все още ни липсва нужният синхрон, но отбор за месец - два не се прави. Трябва време. Далече сме от първите две места и не гоним конкретни цели. Искаме да върнем плевенските фенове на стадиона и се надявам още в неделя да ни подкрепят. Независимо от класирането ни, във всеки мач излизаме за победа", сподели старши треньорът Красимир Бислимов.

Следващият съперник на Спартак е Ситомир (Никопол), като срещата е в неделя (20.03.) от 15,00 ч. на градския стадион.

Съставът на Спартак: Николай Христов, Маринчев, Кръстев, Теодор Михайлов, Радослав Иванов, Паликрушев, Петков, Валентинов (54 - Ивайло Иванов), Рудашки, Шопов (82 - Стефан Христов), Кунчев (89 - Тодоров).

Следващият съперник на Спартак - Ситомир (Никопол), спечели плевенското дерби на втория пролетен кръг, надигравайки с 2:1 Гигант (Белене). Срещата премина като истинско дерби - оспорван, динамичен с достойнства мач за нивото на елитния аматьорски ешелон. С началния съдийски сигнал домакините се хвърлиха в атаки към беленската врата. Гостите, явно очаквали това, приеха хладнокръвно набезите, но при всяка възможност с опростени действия търсеха път към вратата на Иван Николов. Гигант успя да поведе, след като Румен Шанкулов реализира след бърза контраатака. След почивката домакините се вдигнаха на щурм и успяха да постигнат пълен обрат. Героят за Ситомир бе Галин Панков. Четвърт час преди края на мача след центриране той заби с глава топката в мрежата зад Павлов, възстановявайки равенството. Попадението вдигна на щурм домакините, които обсадиха вратата на съперника. Секунди преди последния съдийски сигнал отново Галин и пак с глава вкара за победното 2:1.

За поражението играчите на Гигант трябва да се сърдят на себе си, след като в началото на второто полувреме при гол аванс направиха поредица от непростими пропуски и бяха наказани в края на мача.

Хандбалистките със загуба в Габрово

В среща за първенство от женската "А" група по хандбал - 7 кръг, отборът на плевенския Шугар загуби като гост от ХК Бъки с 22:47. Първите двадесет минути бяха равностойни, като плевенските състезателки дори водеха с гол преднина. Постепенно домакинките от Бъки вдигнаха оборотите. На терена се появиха техните титулярки, повечето от които и националки, което веднага се отрази и на резултата - 18:11 на полувремето. След почивката разликата бързо скочи още повече. Очертаващата се загуба даде възможност и на най-младите от плевенския състав да влязат в игра, за да трупат игрови опит. Именно това породи голямата разлика в крайния резултат.

"Почти всички от нашия отбор играха под възможностите си. Донякъде само Нели Каменополска опитваше да прави нещо. Липсата на опит в младия ни състав допълнително спомогна за загубата", сподели президентът Тошко Станчев, който в този мач изпълняваше и функциите на треньор.

Най-резултатна в срещата за Шугар бе Елизабет Оморегие, която реализира 8 гола.

Съставът на Т&С Шугар: Емили Минева, Елизабет Оморегие - 8 гола, Нели Каменополска - 7, Инна Иванова - 4, Ралица Димитрова, Царина Велева, Александра Антонова (Вилияна Петрова, Магдалена Тодорова - 2, Даяна Костова - 1).

ЛЕКА АТЛЕТИКА

Рената Петкова без конкуренция

сн. интернет

Плевенската лекоатлетка Рената Петкова отвя конкуренцията си, печелейки по категоричен начин първото място на мятане на диск за девойки младша възраст на държавното първенство по видовете хвърляния. Рената спечели златото с постижение 37,09 м, като остави далеч назад своите опонентки. Пета в същата дисциплина остана Цветомира Генчева. Талантливата плевенчанка спечели и сребро в дисциплината хвърляне на чук, след като запрати уреда на 29,26 м.

В старшата възраст Вероника Попова завоюва сребърен медал на чук с 27,77 м. С два бронзови медала се завърна Галя Иванова - на чук с резултат 27,24 м. и на диск с 29,23 м.

В първенството на мъжете Михаил Костов хвърли копието на 64,85 м, което му осигури сребърен медал.

"Доволна съм от всички мои състезатели. Над всички бе Рената, която дори при отрицателни температури не само стана шампионка, но и подобри личния си резултат. Невъзможно бе да спечели титлата на чук, защото шампионката там е много силна. Виктория Миткова обаче имаше шансове за третото място. Михаил Костов само с половин година подготовка, след прекъсването на кариерата си, успя да спечели сребърен медал с отличен резултат. Краси Маринов само записа участие. Очаквах с поне два метра по-добър резултат от Сашо Маладжиков. Самият факт, че ще имаме двама състезатели (Вержиния Милашка и Михаил Костов) на европейското говори много добре за плевенската школа по лека атлетика", сподели треньорката Галя Иванова.

12 кръг 12.03, 15 ч

Космос (Каменец) Космос (Гривица) 3:0 сл.

Гривица Милковица 09 22.05

Заб. Oтборът на Сторгозия (Плевен) играе домакинските си мачове на терена на школата до стадион Белите орли.

11. Милковица 09 12:36 2

Заб. Отборът на Бойчинов (Коиловци) е изваден от групата, заради системно неявяване за мачовете от първенството. Всички резултати на тима от есенния полусезон са анулирани.